Vali Ahmet Okur, “Gençlerimizin enerjik fikirlerine ihtiyacımız var”

0
103
views

vali_ahmet_okur__genclerimizin_enerjik_fikirlerine_ihtiyacimiz_var__1452318452

Özel Uşak Final Temel Lisesi’nde düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliğinde öğrenciler ile yapılan söyleşide Vali Okur, meslekler ve kariyer konularında değerlendirmelerde bulundu.

Okul müdürü İbrahim Uçar ve öğretmenleri tarafından karşılanan Okur, öğrencilerle gerçekleştirdiği samimi söyleşide gençlerin kariyer ve gelecek ile ilgili sorularını yanıtladı.

Vali Okur, Uşak’ın dinamik bir şehir olduğunu vurgulayarak “İlimizin zengin bir tarih, sanayi, kültür ve turizm altyapısı var. Biz bu zenginliği dünyaya ve Türkiye’ye en iyi şekilde tanıtmak için çalışmalar yapıyoruz. Diğer bir amacımız ise eğitim ve öğretimde ilimizi Türkiye’de 1 numara yapmaktır. Bu sebeple dinamik fikirlere ihtiyacımız var. Değişik fikir ve projelere açığız. Biz halkımız ve siz gençlerin geleceği için çalışıyoruz” dedi.

Vali Okur gençlere tavsiyelerde bulunurken konuşmasına şöyle devam etti, “Sevgili gençler çok çalışmak, okumak ve en önemlisi prensipli olmaktır. İmkânlarınız çok güzel. Öğretmenlerinizin tavsiyelerini dikkatle dinleyiniz. Bir öğrenci her gün mutlaka okumalıdır. Sosyal medya ve internet eğer iyi kullanılırsa müthiş fırsatlardır. Ne yazık ki bunu iyi kullandığınızı düşünmüyorum. Eğitim-öğretim esnasında motivasyonunuzun bozulmaması için özellikle akıllı telefonları dikkatli kullanın. Ayrıca sizin en büyük zenginliğiniz ailelerinizdir. Ebeveynleriniz sizlerin en büyük destekçileridir. Aile bağlarınıza büyük önem verin. Asla onlardan kopmayın”

Konuşmasında Türkiye’nin önemli ve hassas bir süreçten geçtiğine değinen Vali Okur, bu dönemde gençlere çok büyük sorumluluklar düştüğünü ve özellikle kurtuluş savaşındaki konumundan dolayı Uşak ve Ege Bölgesi’nin hassasiyetinin daha yüksek olması gerektiğini vurguladı.

Sonrasında öğrencilere gelecek yaşantılarında başarılar dileyen Vali Okur, öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirerek konuşmasını sonlandırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here