Uşak Valisi Seddar Yavuz, şehit aileleri ve gazilerle iftar yemeğinde bir araya geldi.

0
631
views

iftarweb2Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz şehit aileleri, gaziler ve aileleri ile iftar yemeğinde bir araya geldiler.

Ramazan günlerinin olmazsa olmazı iftar programına, Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz’un yanı sıra Garnizon Komutanı Jandarma Albay Yusuf Yalçın, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan,protokol üyeleri ile  şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri katıldı.

Şehit ailelerini her fırsatta yanlarında olarak onları yalnız bırakmadığını belirten Vali Yavuz iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Bu benim için bir görev değil bir onurdur. Çünkü siz çok değerli şehit analarımız şehit babalarımız böyle bir evlat yetiştirmekle onu aziz vatanımıza şehit vermekle herkese nasip olmayacak bir mertebede bulunuyorsunuz. Türkiye gücünü sizden alıyor. ‘Ya şehit ol ya gazi’ diyen başka bir millet yoktur. Allah Allah nidalarıyla cephede mücadele eden ve gül bahçesine girmişçesine şahadete koşan başka bir millet yoktur. Bu duygu ve düşünce göğsümüzdeki imandan kaynaklanır. Şahadet şerbetini içmiş şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Sizler iyi ki varsınız sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here