Ana Sayfa Uşak Üniversitesi 8 Haziran 2013 430 Görüntüleme

Uşak Üniversitesi 2012-2013 Yılı Mezuniyet Coşkusu

Üniversitemizin 2012-2013 Akademik Yılı mezuniyet töreni 6 Haziran 2013 tarihinde yapıldı.
Mezuniyet törenine; Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden ve eşi Yeşim Erden, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Fuat Kömürcü, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Bayram, Uşak Adalet Komisyonu Başkanı Ferhat Bursal, Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ve Eşi İmran Çelik, İl Emniyet Müdürü Ogün Toprak, rektör yardımcıları, dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve velileri katıldı.
Uşak Bir Eylül Şehir Stadı’nda gerçekleşen mezuniyet törenimiz mezun öğrencilerimizin geçiş yürüyüşüyle başladı.
-Diş Hekimliği Fakültemiz Açılıyor-
Geçiş töreninin ardından konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Sait Çelik, başarılı bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktıklarını söyledi. Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) Van’daki toplantısında, Uşak Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi’nin kurulmasını kararlaştırdığı müjdesini veren Rektörümüz “Geride bıraktığımız iki yıl içerisinde eski fakülte ve birimlerimizi büyütürken, yeni fakülte sayımızı bugün müjdesini verdiğimiz Diş Hekimliği Fakültesi ile birlikte 5’ten 11’e yükselttik. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında şu an yaklaşık 12 bin olan öğrenci sayımız 15 bine yaklaşacaktır” dedi.
Uşak Üniversitesi olarak atılan bütün adımların gerçekçi projelere dayalı olmasına ve üniversite dışındaki tüm kurumlar ile eşgüdüm içerisinde yürütülmesine dikkat ettiklerini ifade eden Prof. Dr. Sait Çelik konuşmasında şunları kaydetti: “ Başarının katılımcı demokrasiyle, şeffaflıkla, ortak akılda, sevgi ve kardeşlik duygularında gizli olduğuna inanıyoruz. Bütün çalışmalarımızın odağına insanı yerleştirmeye özen gösteriyoruz. Öğretim elemanlarımızdan, idari kadromuza, öğrencilerimize ve oradan çevremize dek genişleyen bu geniş halkaya ötekileştirilmeyeceklerini, işlerin zorlaştırılmayacağını, aksine kolaylaştırılacağı mesajını verdik. Buradan aldığımız cesaretle öncelikle üniversite-halk, üniversite-sanayi birlikteliğini tesis etmeye çalıştık. Yerel sanayi kuruluşları, kamu ve sivil toplum kuruluşları ile yaptığımız protokoller doğrultusunda, ilimizin sanayi kuruluşları adeta bir derslik haline dönüştürdük. İşletmelerinde Uşak üniversitesi mezunlarını çalıştıracaklarını, tercih edeceklerini beyan ettiler. Burada sizleri uğurlamaya gelen ilimizin aktörlerine, çok değerli işadamlarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim.”
Uşak Üniversitesi öğrencilerinin yenilikçi, cesur ve üretken bir bakış açısıyla hareket eden genç, dinamik bir üniversitenin mensupları olduğunu aktaran Rektörümüz “ İyi bir bilgi birikimi edinmiş, gelecek vizyonu olan bireyler olarak mezun ediyoruz. YÖK ve TÜBİTAK başta olmak üzere bir çok kuruluşun katkıda bulunduğu Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 24 ayrı kritere göre açıkladığı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinde Uşak Üniversitesi 170 üniversite içerisinde ilk 50’ye girmiştir. Yani üniversiteler arasında 1. ligde mücadele eden bir üniversiteden sizleri uğurluyoruz. Biliyorsunuz Uşak Üniversitesi Basketbol Takımımız da 1. lige çıktı. Şuana kadar hiç lafını etmedik ama şundan emin olun ki sevgili gençler, Uşak Üniversitesi Basketbol takımı, Uşak Üniversitesi sayesinde vardır ve 1. ligdedir. Her zaman gözünüz takımınızda olsun. Desteklemeye ve izlemeye devam edin. Aynı zamanda eski-yeni sponsorlara ve yöneticilere teşekkür etmeyi de bir borç biliriz” dedi.

Rektörümüz Prof.Dr. Sait Çelik konuşmasında ülke olarak zenginleşmenin, kalkınmanın ve Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma idealinin, kardeşlik, barış ve karşılıklı sevgiden geçtiğini söyleyerek gerginliğin ve gerilimin ülkemize hiç bir katkısı olmayacağını, ihtiyacımız olan şeyin “ kin, kibir ve nefret” duyguları yerine bu güzel duyguları ikame etmek olduğunu belirtti. Bu amaca hizmet edecek olan ve büyük bir kararlılıkla yürütülen “ Milli birlik, beraberlik ve kardeşlik projesi” ne vurgu yapan Prof. Dr. Sait Çelik konuşmasında şunları aktardı: “ İnsan uygarlığının ürettiği bütün bilgi birikimlerinin, felsefe ve inanç sistemlerinin “insanın mutluluğu” hedefine hizmet ettiğini ve bu projenin, asırlardır, kardeşliğin türküsünü besteleyen, dostluğun, birlik ve beraberliğin bütün dünyaya en güzel örneklerini sunan ülkemizin hak ettiği tüm güzellikleri ve iyi duyguları yeniden yeşertmenin projesi olduğunun altını çizerek “ Yeni kaos senaryolarına da asla pirim vermeyecek tecrübeye ve sağduyuya sahibiz.”

Geleceğimizin inşa sürecinde, Uşak Üniversitesi mezunlarının bu kurumun onlara verdiği eğitim, beceri ve etik değerlerle çok mühim görevleri başaracaklarına inandığına dikkat çeken Rektörümüz Uşak Üniversitesi mezunlarını lider bir ülkenin küresel liderleri olarak uğurladıklarını belirtti. Mezun öğrencilerimizi gelecekte Uşak Üniversitesi’nde yüksek lisans, doktora öğrencisi, personel ve öğretim elmanı olarak görmek istediğinin altını çizen Prof. Dr. Sait Çelik “ Sizleri çağımızın bilgi beceri ve yetkinlikleri ile donatmak için bütün mesaisini harcayan öğretim üyelerimize, fedakâr hocalarımıza ve idari personelimize sizin adınıza teşekkür etmek isterim. Dünyaya gelişinizden bugüne değin her şeyleri ile sizlerin yanında olan vefakâr anne ve babalarınıza da ayrıca teşekkür etmek isterim. Bugün hem sizlerin hem de bizlerin en heyecanlı ve mutlu anlarından birinde bizlerle beraber oldular. Bu vesileyle, tüm misafirlerimize katkılarından dolayı tekrar teşekkür ediyor, böylesine güzel, böylesine başarılı çocuklar yetiştirdikleri için milletimiz ve devletimiz adına şükranlarımı arz ediyorum. Öğrenci odaklı bir üniversite hedefiyle çıktığımız bu yolda, yanı başımızda sizlerle, yürümek, bize güç ve onur verecektir. Bu duygu ve temennilerle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Yolunuz açık olsun” dedi.
Törende ayrıca Vali Mehmet Ufuk Erden konuşma yaparak Uşak Üniversitesi’nin hızlı bir gelişim gösterdiğini ve kentin gelişimine katkı sağladığını belirtti.
Konuşmaların ardından fakülte ve meslek yüksekokullarımızdan dereceyle mezun olan öğrencilerimize ödülleri verilerek mezuniyet pastası kesildi.
Törenin sonunda öğrencilerimiz keplerini havaya atarak mezuniyet sevinci yaşadı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Bilgilendirme : Sitemizde yayınlanan haberler uşak valiliği, uşak belediyesi ve uşak üniversitesi kaynaklıdır ve yayın hakları bu kaynaklara aittir, Site uyar kaldır politikasını benimsemiş olup sitede ajanslara ait haberler yayınlanmamaktadır eğer telif hakkına sahip olduğunu düşündüğünüz haber varsa iletişim formundan irtibata geçerek tarafımıza iletebilirsiniz.