Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri Bir araya geldi

0
2.309
views

utsoiftar3Uşak Ticaret ve Sanayi Odası, 2300 üyesinin ve il protokolünün katılımları ile iftar yemeği düzenledi.  Düzenlenen iftar yemeğine Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, UTSO Meclis Başkanı İsmail Karaman, protokol üyeleri, daire müdürleri, çok sayıda sanayici ve iş adamı katıldı.

İftar yemeğinin ardından konuşan UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, şunları söyledi. “Yönetime geldiğimiz günden itibaren birlik ve beraberlikten yana olduğumuzu vurgularken, üyelerimizle, kurumlarımızla aynı hedefe birlikte ulaşabileceğimizin altını çizdik. Bu birlik ve beraberliğin en son örneğini Uşak’ta bir ilk olan ‘Uşak Tanıtım Günleri’ etkiliğinde gördük. Valiliğimiz ve Belediyemiz ile birlikte güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Bu birlik ve beraberliğin tüm kurumlar arasında olmasını ve ilimize katkı sağlamasını temenni ediyorum

Uşak Valisi Seddar Yavuz ise konuşmasında 2023 hedefi hakkında önemli atılımlar yapıldığını ifade ederek, ” Özellikle ilimiz açından çevre düzeni planı ilimiz açısından yapıldı. Yerel gelişme programı hazırlandı. 2014-2017 yılları arasında bölgede hangi sektörlerin desteklenmesi gerektiği, hangi sektörlere daha fazla yoğunlaşmamız hususunda oda üyelerimize bir araya geldiğimiz meclis toplantısında açıkladım. Uşak’ın geleceğine dair çok ümitliyiz. Bu ümidimizi girişimci ruha sahip sanayici ve iş adamlarımıza borçluyuz. Başka illere gittiğinizde insanlar asgari ücret dahi olsa nasıl bir işte çalışacağını düşünürken, Uşak’ta insanlar nasıl bir iş kuracağını düşünüyor. Bu nedenle biz Uşaklı girişimcilerin kıymetini biliyoruz. Uşak’ta ki insanımızın girişimci ruhu 2023 Türkiye hedeflerinin gerçekleştirilmesi noktasında bizi bir hayli heyecanlandırıyor” dedi.

UTSO’nun yeni hizmet binasının Uşak için önemli olduğunu ifade eden Vali Yavuz, “Başta UTSO Yönetim Kurulu Başkanı olmak üzere emeği geçenleri kutluyorum. Mekânlar her zaman önemlidir. Mekânlar insan davranışları üzerinde olumlu ya da olumsuz etki yapar. O nedenle mekânları israf olarak değerlendirmek çok sağlıklı bir yaklaşım değildir. Mekânlar kişilere has değil, hizmet üreten yerlerdir. Dolayısıyla UTSO’nun yeni hizmet binası ümit ediyorum ki iş dünyasına ve ilimize gelecek yatırımlar açısında bir itibar kazandıracaktır. Bu vesile ile özellikle Ramazan ayının ülkemize huzur ve barış getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Konuşmasını sonunda ise hedeflerinin Uşak’ı kalkınması olduğunu ifade eden Vali Yavuz sözlerini şöyle tamamladı; “Öncelikli olarak hedefimiz Uşak’ın refah seviyesini yükseltmek ve kalkındırmaktır. Kamu yatırımları başta olmak üzere bölgemize yeni yatırımları çekmektir. Bu konu ile ilgili yoğun bir şekilde çalışıyoruz. 2015 yılında ilimizde 1 Milyar 350 Milyon TL kamu yatırımı gerçekleştiriliyor. Her yıl ilimizde devletimize ödenen vergi ortalama 400 milyon TL civarında. Dolayısıyla Uşak’ın yeterince yatırım alamadığı efsanesi doğru bir yaklaşım değildir. Ödediğinizin üç katı yatırım alıyorsanız, konuşulanlarla gerçekleştirilenler arasında bir mesafe farkı var demektir.”

Vali Seddar Yavuz’un konuşmasıyla iftar programına son verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here