Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kurdu

0
305
views

Uşak Belediyesi kentin sanat değerinin ortaya çıkması adına şehir tiyatrosunu kurdu. Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Şehir tiyatromuz ile kentimize daha çok sanat etkinliği sunmakla beraber yeteneklerimizin gün yüzüne çıkmasına vesile olacağız” dedi.

Uşak Belediyesi kültür ve sanatı belediyesi olma sözüyle çıktığı yolda önemli bir organizasyona daha imza atıyor. Şehir tiyatrolarını kuran Belediye, kentte bu anlamda büyük bir eksikliği giderecek. Bu bağlamda açılan kurslara kısa sürede 150 civarında tiyatro sever katıldı. Sayının daha da artması düşünülürken, kısa sürede birçok oyunun sahnelenmesi düşünülüyor. Ayrıca tiyatroya gönül verenlerin yeteneklerinin ortaya çıkarılarak ülke çapında Uşaklı tiyatrocuların da var olması hedefler arasında yer ediniyor. Açılan tiyatro kursunda bir eğitmen vazife yaparken, süre içinde Uşaklı ünlü tiyatrocuların da desteğinin alınması planlanıyor.

Mahalli değerlerimiz ortaya çıkacak

“Kentimizin örnek bir şehir tiyatrosu olmasını istiyoruz” ifadesini kullanan Cahan, bu konuda güzel bir başlangıç yapmış olduklarını anlattı. Açtıkları kursa kısa sürede yoğun ilgi bulunduğunu anlatan Cahan, “İlimizde tiyatro sanatının en güzel noktalara gelmesi adına var gücümüzle çalışmaktayız. Bu mevzuda biroldukça etkinliği ilimizde icra ettirmekteyiz. Bizler daha çok tiyatro etkinliğinin ilimizde sergilenmesini arzu ediyoruz. Bununsa ilimizin kabiliyetleriyle ortaya çıkmasını arzuluyoruz. Bu nedenle kısa sürede önce kurs açmaya karar verdik. Bu sonucumızı hemen işleme koyduk. Kısa sürede 150 civarında tiyatro sever hemşehrimiz ilgi gösterdi” dedi.

Başarılı olacağız

Tiyatro kurslarıyla Uşak’tan yetenekli ünlü sanatçıların çıkmasını düşündüklerini de ifade eden Cahan şunları söyledi: “Belediye olarak kentimizin yeteneklerini ortaya çıkararak ülke çapında sanatçıların olmasını ediyoruz. Bu konuda ülkemizi mal olmuş sanatçıların da desteklerini almak niyetindeyiz. İnanıyoruz ki bu hedefimize ulaşacağız. Kurslarımıza ilgi gösteren tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here