TOKİ Başkanı Turan’dan Kentsel Dönüşüm’e Övgü

0
295
views

“Uşak Kentsel Dönüşümde Örnek Şehrimiz”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan bitimine azca bir zaman kalan Kentsel Dönüşüm Projesi’yle örnek olduklarına dikkat çekerken, “Projemiz TOKİ Başkanımız Sayın M. Ergün Turan tarafınca devamlı ön plana çıkarılıyor” dedi.

Uşak Belediyesi’nin projeleri içinde yer edinen Kentsel Dönüşüm Projesi başarıyla ilerliyor. 2016 senesinde bitirilmesi planlanan projede sona yaklaşılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanların ve TOKİ Başkanı M. Ergün Turan’ın hassasiyetle takip ettiği proje örnek olarak gösteriliyor. Fransa’da MIPIM Fuarı’nda görücüye çıkan ve fuarın ilgi odağı olan proje, son olarak TOKİ’nin düzenli olarak çıkardığı dergisinde yer aldı. TOKİ Haber adlı derginin ön sözünü TOKİ Başkanı M. Ergün Turan yaparken, burada da Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ülkenin önde gelen dönüşüm projelerinden olduğu vurgulandı.

Kentin kaderini değiştirecek

konu hakkında açıklama meydana getiren Belediye Başkanı Nurullah Cahan,”Projemizin takip edilmesi ve örnek gösterilmesi kentimizin ne denli büyük bir projeye haiz olduğunun göstergesidir” dedi. Cahan, “İlimizin kaderini değiştirecek ve kentin gelişimine pozitif yönde etki edecek Kentsel Dönüşüm Projesi’nde sona yaklaştık. Projemiz ilimizin talihini de değiştirecektir. Böylesine değerli olan projeyle kentimize 450 milyon TL’lik bir yatırım söz mevzusudur. Proje sanayiden konut ve sanayiye dönüşüm anlamında ilk olmasının yanında bin 051 konut 923 işyeri 750 kişilik cami, 24 derslikli okul ve sıhhat ocağını ilimize kazandıracaktır. İşte böyle büyük olan projemiz ülkemizde ve yurt dışında devamlı mevzu olmakta ve örnek gösterilmektedir” şeklinde konuştu.

Sürekli örnek teşkil ediyor

Projenin emsalleri arasında ön plana çıktığını ve Ankara’dan da devamlı övgü almış olduğunı dile getiren Cahan şunları belirtti: “Projemiz başından bu yana devamlı konuşulan ve anlatılan bir proje oldu. Biroldukça ilki içinde barındıran Kentsel Dönüşüm Projesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bakanlarımızın ve TOKİ Başkanımızın takibindedir. Öyle ki belirli aralıklarla TOKİ Başkanımız M. Ergün Turan kentimize gelmiş olarak projeyi bizzat incelemektedir. İşte bu benzer biçimde biroldukça ilki içinde tutan projemize bir övgü daha geldi. TOKİ’nin düzeli aralıklarla çıkardığı dergisinin ön saslınü yazan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan yine projemize atıfta bulunarak övmüştür. Bu bizleri mutlu etmektedir”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here