Nurullah Cahan “Muhtarlarla İşbirliği İçindeyiz”

0
127
views

Muhtarlar Günü sebebiyle merkez ilçede muhtarlık yapmakta olan muhtarlar ile yemekte birlikte olan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Muhtarlarımız bizler için vazgeçilmezdir, marka şehir hedefindeyiz” dedi.

Başkan Cahan, 19 Ekim Muhtarlar Günü sebebiyle Kayaağıl Jeotermal Tesisleri’nde bir yemek düzenledi. Yemeğe Cahan’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları’ndan Ergün Kırdinli, Hakan Uludağ, Erol Korkmaz ve Hüseyin Ufuk Uğur katıldı. Ayrıca UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen ve Ziraat Odası Başkanı Nafiz Mıdık’da katıldı. Toplantıda yürütülen çeşitli projeler ve kentin çalışmaları hakkındaki bilgiler de gözlemden geçirildi.

Ortak çalışmayla birlikte akıl yürütüyoruz

Sözlerine “Muhtarlarımız kentimizin gelişiminde önemli bir noktadadır” ile start veren Başkan Nurullah Cahan, beraber marka bir şehir oluşturmak için akıllarını tam manasıyla faaliyete soktuklarını bildirdi. Cahan, “Muhtarlarımız demokrasinin gereği seçimle işbaşına gelmekte ve halk tarafından göreve layık görülmektedir. Bu bağlamda seçilmiş kişiler olarak bizler ile hemşehrilerimizin arasında bağ kurulması gibi bir misyonu üstlenmektedir. İlimizin sorunlarında muhtarlarımız ile işbirliği yaparak projelerimize yön vermekteyiz. Bugüne kadar bu konuda başarılı bir çalışma yürüttük. Bulundukları mahalle ve köylerin sorunlarıyla ilgilenen muhtarlarımızı bu anlamlı günde unutmadık. Bu nedenle kendileriyle bir arada olmaktan mutluyuz” açıklamalarında bulundu.

Toplantılar devam edecek

Yaptıkları ve yapacakları toplantılar ile birlikte kentin gelişim düzeyini artıracaklarını da bildiren Cahan, “Biz bundan sonra da muhtarlarımız ile sürekli toplantılar yaparak ilimizin en iyi yerlere gelmesi adına ne gerekiyorsa yapacağız. Bu birliktelik ilimizin en güzel yerlere gelmesinde büyük katkı sağlayacak. Ayrıca muhtarlarımızın destekleriyle ulaşamadığımız hemşehrilerimizin sorunlarına da ulaşma imkanına kavuşacağız. Bu vesileyle muhtarlarımızın özel gününü tekrar kutluyoruz” sözlerini de ekledi.

Kent çalışmalarının hakkında detaylı bilgiler paylaşan Cahan, ”İlimiz marka şehir olma yolunda projelerine tam gaz devam etmektedir. 2 yıl içinde birçok konuda aşama kaydettik. Bugün kentsel dönüşüm projesi bitme aşamasına geldi. Bitirilemez denilen kent park projesinde büyük mesafeler kat ettik. Dokuzsele deresini kentin gerdanlığı yapmak adına aşamaları geçtik. Bütün mahallelerimizde çalışmalarımıza ara vermeden. Mahallerin beklentilerini göz önünde tutan çalışmalar yaptık. Yetinmedik köylerimize de destek olduk. Yollar konusunda rekorlar kırdık. Önümüzdeki senelerin yol haritasını da çizdik” diye belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here