İlk İftara Binler Katıldı

0
578
views

Uşak Belediyesi’nin ilk iftar programına binlerce vatandaş katıldı. Ata Park’ta düzenlenen iftar yemeğinde Uşak’lı vatandaşlar birlikte oruç açtı. İftar programına katılan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Ramazan ayının ruhuna uygun olarak düzenlediğimiz iftarlarda maneviyatı tekrar yaşatıyoruz” dedi.

usakta-ilk-iftar-2015Her sene olduğu gibi bu senede Uşak Belediyesi Ramazan Ayı’nın gelmesi münasebetiyle Ramazan etkinlikleri münasebetiyle iftar programı düzenledi. İl genelinde birden çok mekânda yapılacak iftar programının birincisi Ata Park’ta binlerce vatandaş katılımıyla yapıldı. Ramazan Ayı’nın manevi atmosferine uygun olarak hazırlanan stantlar, mehteran takımı gösterileri, ateş adam gösterileri ve ilahi grupları izleyenlerden tam not aldı. Düzenlenen iftar programına Uşak Valisi Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Jandarma Alay Komutanı Yusuf Yalçın, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, AK Parti İl Başkanı Basri Yıldırım ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tüm yurtta olduğu gibi Uşak’ta da Ramazan ayının maneviyatı yaşama adına bir fırsat olduğunu söyleyen Cahan, Belediye olarak Ramazan ayının özüne uygun etkinlikler tertip ettiklerini belirtti. Vatandaşlar arasında olan birlik ve beraberliğin düzenlenen iftar programları ile daha da pekiştirdiklerini söyleyen Cahan, “Ramazan Ayı ile birlikte bizlerde ilimizde hep özlem duyduğumuz eski Ramazan Ayları tadında etkinlikler yapmayı planladık. Bu sayede vatandaşlarımızın dayanışmasının artmasına vesile olmak istedik. Ayrıca Ramazan Ayı’nın gelişen teknoloji ile unutturduklarını tekrar hatırlamayı arzuladık. Bu nedenle Ramazan Ayı’na özel programlar ile birçok iftar buluşması hazırladık. Bugün de bu bağlamda güzel bir iftar yaptık” şeklinde konuştu.

Ramazan  Ayı boyunca her gün bu tür etkinliklere devam edeceklerini söyleyen Cahan, “Biz bu manevi ruhun ilimizde daha da çok yayılması ve sevilmesi için etkinliklerimize devam edeceğiz. Ata Park içinde hergün sürecek iftarlarımızın yanında mahallelerimizde de vatandaşlarımız ile bir araya geleceğiz. Buluşmalarda geçmişimizde olduğu gibi ilahiler, Hacivat ve Karagöz, Nasrettin Hoca ve Meddah gibi gösteriler yapacağız. Kısacası  ilimizde Ramazan Ayı eski Ramazanları aratmayacak” diyerek sözlerine son verdi.

Program sonunda Cahan çocuklara Osmanlı Macunu ikram etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here