Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Uşak’ta düğün salonu ve park açtı

0
7.737
views

 

nihat-zeybekciEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Uşak’ın Eşme Belediyesi tarafınca yapılmış olan düğün salonun ve parkın açılışı için Uşak’a geldi. Zeybekci, açılışların yanı sıra iş adamları ile yapacağı istişare toplantısı için de Uşak’ta bulundu. Zeybekci, Vali Ahmet Okur, Milletvekili Mehmet Altay, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın , Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve diğer protokoldeki üyelerce karşılandı.

Törende söz olan Zeybekci, bu günlerde Türkiye’nin önemli günler geçirdiğini belirterek, ülkemize oynanan oyunlardan haberdar olduğunu söyledi.

Bugüne kadar milletimize oynanan oyunların farkında olduklarını ve bunlarla mücadele ettiklerini söyleyen Zeybekci, Türkiyemizi karıştırmak isteyen şahıslarla mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

Son dönemlerde ülkemizde çıkan terör olaylarına da yer veren Zeybekci, “Geçmişte Taksim’de, Maraş’ta, Sivas’ta, Başbağlar’da katliam yapanlarla, Suruç’taki, Diyarbakır’daki, Ankara’daki bombaları koyanlar aynı delikten çıkan melunlardır. Türkiye ne zaman ayağa kalkmak istese, birileri hep önüne çıktı. Adnan Menderes döneminde, Turgut Özal döneminde de yaşadık bunları. Şimdi aynı senaryo oynanıyor”, görüşünde bulundu.

Türkiye’nin dünyanın ekonomi bakımından en büyük 18. ülkesi olduğuna belirten Zeybekci sözlerine şu konuşmalar ile sürdürdü: “Türkiye Avrupa’nın 7. büyük ekonomisi oldu. Bakın Rusya ve Ukrayna darmadağın oldu. İhracatları yüzde 40 düştü. Bizimde ticaretimiz düşüyor, Suriye ve Irak belli. Yunanistan yanımızda ne halde. Bütün bunlara rağmen Türkiye 2015’in ilk yarsından Türkiye büyümede dünyada en hızlı büyüyen 7. Ülke oldu. Türkiye bir buçuk yılda dördüncü seçimini yapıyor. Bunlara rağmen Ağustos ayı sonu itibari ile bütçe açığında dünyanın en iyi ülkelerinden birisi haline geldik. 2015’in 8 ayında cari açığı yüzde 42 oranında iyileştirdik. 2008 yılından bu yana 7 milyon vatandaşımıza istihdam sağladık. Şu anda borçlanma, kamu borçlarının milli gelire oranıyla AB’nin 28 ülkesinden daha iyi durumdayız. Türkiye bu halde. Türkiye’ye IMF bir daha gelmeyecek, bir daha borç vermeyecek. Türkiye bir daha o melunların eline düşüpte bu milletin alın terinden ödediği o vergilerin yüzde 13’ünü bile sizin burnunuzdan getireceğiz diyor. Yüzde 13’ü sıfıra kadar çekeceğiz. Bu bir sevda, bir aşk.”

Tören sona erdikten sonra Uşak’ta iş adamları ile akşam yemeğiyle birlikte olan Bakan Zeybekci, Türkiye’nin çok önemli günlerden geçtiğinin altını çizdi. 7 Haziran seçimlerinden sonra dünya ekonomisindeki yaşanan olaylardan Türkiye’nin çok fazla etkilenmediğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here