Buzdolabı Kullanımında Yapılan Hatalar

0
20
views

Buzdolabı modern yüzyıl dünyasının en önemli beyaz eşya teknolojileri arasında yer alır. Özellikle de besinlerin çok daha uzun süreler ilk günkü tazeliğini koruyacak şekilde saklanabilmesi konusunda yardımcı olması dolayısı ile dünyanın her yerinde hem ticari mekanlarda hem de yaşam alanlarında olacak şekilde hayatın her alanında son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Diğer tüm beyaz eşya ürünlerinden daha farklı şekilde yılın 365 günü kesintisiz olarak çalışması gerekliliği bulunan buzdolaplarının üstün teknolojisi sayesinde artık çok daha fonksiyonel bir kullanıma sahip olunabiliyor. Ancak Maltepe Arçelik Servisi merkezine de sıklıkla gelen buzdolabı arızası başvuruları çerçevesinde buzdolabında klasikleşmiş olan kullanım tarzından ayrılmanın zorlu olmasından dolayı arızalanmalar meydana geliyor.

Buzdolaplarında özellikle sadece tek bir programın sürekli olarak kullanılması buzdolabı açısından verimli ve doğru bir kullanım yaklaşımı olmadığı gibi buzdolabının arızalanmasına da neden olabiliyor. Bu yüzden de günümüzün üstün teknolojiler içermekte olan buzdolaplarında doğru ve kaliteli bir şekilde kullanım gerçekleştirebilmek için mutlak suret ile mevsimine uygun olarak dizayn edilmiş olan programlarının kullanılmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Bulgurlu Arçelik Servisi uzman ve profesyonel teknik personelleri buzdolabının mevsimine uygun şekilde programda çalıştırılmaması durumunda hem buzdolabının hem de besinlerin zarar görmesine yol açabileceği gibi verimli bir kullanım elde edilemeden çok daha yüksek seviyelerde enerji tüketimi ile karşı karşıya kalınabilir.

Bu durumun önlenebilmesi için ise kullanım talimatları çerçevesinde buzdolabının mevsime göre belirlenmiş olan programlarında çalıştırılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra buzdolaplarının mutlak suret ile yılda en az 2 defa olacak şekilde hem iç hem de dış yüzeyine yönelik olarak kapsamlı bir temizlik ve bakım uygulaması gerçekleştirilmesi gerekir. Buzdolabında meydana gelen arızalanmalar durumunda ise ileri teknolojiye sahip olması dolayısı ile hatalı müdahaleler ve yetersiz ekipman ile arızanın daha da ciddi bir düzeye gelmesine yol açılabilir. Bu yüzden arızalanan buzdolabı için mutlak suret ile profesyonel servis uygulamaları için Sultanbeyli Arçelik Servisi 7 gün 24 saat kesintisiz iletişimi bulunan çağrı merkezine başvuru gerçekleştirilmesini tercih edilmesi gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here