Ana Sayfa Haberler 11 Mart 2016 657 Görüntüleme

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Uşak’ta

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu türlü araştırma ve ziyaretlerde bulunmak suretiyle Uşak’a geldi. Uşak Valiliği önünde Vali Ahmet Okur ve protokol azaları yönünden karşılanan Bakan Ramazanoğlu, bölgesel giysilerle ellerinde çiçekle kendisini karşılayan çocuklara, karne armağanı verdi.

Vali Ahmet Okur’u makamında ziyaret edip, brifing alan Bakan Ramazanoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamları ile Uşak’a geldiğini söyledi.

Bakan Ramazanoğlu, şu şekilde dedi: “Uşak’ta müracaat etme meclisi toplantısının peşinden işadamları ile beraber bir istişare toplantısı yapacağız. Uşak’ın sanayisi ve ekonomisi hakkında istişarelerde bulunacağız. Uşak’a ne yapılması gerekiyorsa, elimizden ne geliyorsa sanayisi, ticareti ve şehrin gelişim göstermesi ve kent yapılanması mananında her konu için Uşak’a katkı vereceğiz.”

Valilik ziyaretinin peşinden partisinin şehir müracaat etme meclisi toplantısına dahil olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, daha sonrasında iş adamları, şehit yakınları ile gazilerin de iştirak ettiği Uşak İstişare Toplantısı’nda katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Ahmet Okur konuşmasında birlik ve beraberlik iletisi verirken, Türkiye’nin bu cokzor devri kısa müddette atlatacağını söyledi.

Uşak’ın komşu, Denizli’nin taraf yönünden gönül bahçesi bulunduğunu ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, “Denizli’ye ne düşünüyorsak Uşak’a da onu düşünüyoruz. 64. hükümet kurulduktan sonrasında ilk hayırlı olsuna gelenler Uşaklı kardeşlerimizdi. Uşak’ın muhabbet seline karşılıksız kalamazdık ve ‘Uşak’a geleceğiz dedik’, geldik. 3 Kasım 2002 birlikte yaşadığımız yola çıktığımız arkadaşlarımız burada. O günler Türkiye’nin cok zor günleriydi. Geçmişimizi bilmemiz gerekiyor. Çok uzun bir tarih değil. 15 sene ilkin o hikayeye başlarken buradaki arkadaşlarımız vardı. Öyle güneşli bir tablo yoktu, iktisat çökmüş kişiler yarınını düşünüyordu. O çağda şahıs başına gelir 1800 dolardı, ülkenin sahibi yoktu. Herkes birbirine kim bu ülkenin ve milletin sahibi sualini soruyordu. Siyasi iktidar kendi derdine düşmüştü. Başbakan hastanede yatıyordu. O çağda yeni bir ışık çıktı ve yürüyüş başladı. Bu milletin bir kutup yıldızına ihtiyacı vardı. O insan Recep Tayyip Erdoğan’dı. Bu millet, son 100 senede 57 harp gördü. Çok cokzor zamanlarda kenetlenmesini iyi bilir. Çok problemi aştık, bu problemi da aşacağımızdan kimsenin endişesi olmasın. Güvenlik güçlerimiz bölgede müthiş işler yapıyor. Biz de sahada ruhsal onarım için çalışıyoruz. Bugün bölgede asla bir vatandaşım aç açık değil. Herkesin barınacak bir evi, mekanı var, hepsini sarıp sarmaladık. Psikolojileri bozulanlara destek oluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devleti şekilde onların yanındayız, arkalarındayız.  Hepimizin gönlü de kulağı da orada. Bir avuç terörist çapulcunun, bu millete zayiat verdirmesi mümkündür değil. Kendi kazdıkları çukurlarda kendileri boğuluyorlar, çukur politikası ile kendileri o çukurda boğuyorlar. Bir de kimi sözde aydınlar terör örgütü hesabına sözcülük yapıyorlar, bu milletin evlatları orada şehit olurken bu aydınlar kalkıp terör örgütünü savunuyorlar. Hiç merak etmeyin birlik içerisinde bu sorunların üstesinden geleceğiz.”

Bakan Ramazanoğlu daha sonrasında Uşak Belediyesi’ni ziyaret ederek, kentte devam eden projelerle alakalı informasyon aldı.

Sevgi evleri ve Engelsiz Yaşam Merkezi’ni de ziyaret eden Ramazanoğlu’na burada Uşak Valiliği tarafından hazırlanmakta olan ve Türkiye’de ilk kez İl Merkezi ve İlçelerinde benzer anda uygulanan  e-vakıf projesiyle alakalı brifing verildi.

Uşak Engelsiz Yaşam Merkezi’nde kalan evlatların gösterilerini izleyen ve onlara armağanlar veren Bakan Ramazanoğlu, daha sonrasında huzurevini ve Uşak Üniversitesi Cami’nde bir gün evvel alana gelen iş kazasında yaralanan işçileri rehabilitasyon görmüş olduğu hastanede ziyaret etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu  sağlık kurumu ziyaretinin peşinden akşam saatlerinde Uşak’tan ayrıldı.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Bilgilendirme : Sitemizde yayınlanan haberler uşak valiliği, uşak belediyesi ve uşak üniversitesi kaynaklıdır ve yayın hakları bu kaynaklara aittir, Site uyar kaldır politikasını benimsemiş olup sitede ajanslara ait haberler yayınlanmamaktadır eğer telif hakkına sahip olduğunu düşündüğünüz haber varsa iletişim formundan irtibata geçerek tarafımıza iletebilirsiniz.