6 Yeni Ambulans Hizmete Girdi

0
289
views

yeni-6-ambulansVali Yavuz “İlimizde hizmete giren ambulanslarla acil yardım ve müdahalede daha iyi bir seviyeye ulaşacağız”

112 Acil sağlık merkezlerinde kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığı tarafından yeni gelen 6 ambulans düzenlenen törenle Uşak ilinin hizmetine girdi.

Uşak ilinin kent merkezinde yapılan törene Vali Seddar Yavuz, Milletvekili Mehmet Altay, Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, daire müdürleri ve sağlık çalışanları da bu törene katılarak eşlik etti.

Vali Seddar Yavuz, 1990 yıllarında, ilaç sırası ve sağlık açısından muayene olmak isteyenlerin sıra beklemesi bununla birlikte son 10 yılda sağlık konusunda adeta bir devrim yaşandığını belirtti. Vali Seddar Yavuz bununla birlikte Uşak vatandaşlarına yakışır şekilde sağlık konusunda da titizlikle çalışılıp, vatandaşlara Sağlık Bakanlığı tarafından getirilen ambulanslar ile daha iyi hizmet verileceğini de ön plana sürdü. 26 ambulans görev sayısı yeni gelen ambulanslar ile birlikte 32 ambulans sayısına çıkarıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here